Televize T.G.M a Czech-American TV natáčely v Kyjově

Czech-American TV vysílá nové reportáže Televize TGM z Kyjovska

Czech-American TV, americká nekomerční televizní společnost, ve spolupráci s Jihomoravským krajem, připravila další reportáže o místních tradicích a významných místech Moravy.  Do svého pravidelného vysílání zařazuje nový pořad prezentující oblast Kyjovska. Stejně jako v lednu zveřejněný díl o Jihomoravském kraji jako celku, bude i tento region prezentován na všech platformách, které společnost nabízí – tedy na kabelové televizi vysílající pořady o České republice do 6 milionů domácností v USA a prostřednictví internetového portálu i v dalších zemích.

Záznam tohoto pořadu lze přehrát na tomto odkazu

Reportáž o Kyjovském regionu vytvořili členové Czech-American TV v rámci „press tripu“. Tým Czech-American TV se skládá nejen z odborníků po celém světě, ale hlavně ze studentů českých středních a vysokých škol, kteří se podílejí jak na tvorbě obsahu, tak i na komunikaci či designu a editování webového portálu. Konkrétně na tomto natáčení se z velké části podíleli  studenti Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín. Jmenovitě to byl Max Jandora, Simona Rozehnalová a pan učitel Mlčák Martin.

V čele stojí od počátku projektu v roce 2003 John Honner, americký televizní producent českého původu. Czech-American TV je zcela raritní projekt s dvacetiletou tradicí, jehož cílem je zviditelnit Českou republiku a její kulturní dědictví v zahraničí, a ukázat tuto zemi jako zajímavou a bezpečnou evropskou turistickou destinaci. V nových „kyjovských reportážích“ jsou představeny některé z předních kulturních dominant regionu – místní folklorní soubory, vinařské tradice anebo zámek Milotice. Součástí pořadu je také představení jedné z nejstarších českých národopisných slavností s víc jak stoletou tradicí – Slovácký rok.