Petr Rajchert

Milí diváci, přinášíme vám rozhovor s českým hercem, zpěvákem, hudebníkem, hudebním dramaturgem a saxofonistou, bývalým členem skupiny Chinaski panem Petrem Rajchertem, který se nyní věnuje převážně moderování.


Vendula Machů: Když se vysloví jméno Petr Rajchert, většina lidí si vybaví seriál Život na zámku, nebo pohádku Císař a tambor. Jak vzpomínáte na natáčení? Myslíte si, že Vám seriál Život na zámku přinesl právě tu největší popularitu?

Petr Rajchert: Každé natáčení je jiné, protože se vždycky sejdou jiní lidé a vytvoří nějakou atmosféru. Pokud se ptáte právě na tyto případy, jistě na ně mám velice silné vzpomínky! Obojí stálo za to v každém ohledu!!! – Pokud si dobře vzpomínám, tak Život na zámku šel v televizi o něco dřív, než světlo světa spatřilo první album Chinaski. Asi to tedy byla kombinace.

cisar-a-tamborfoto: Česká televize | www.ceskatelevize.cz

Vendula Machů: Narodil jste se v jižních Čechách. Jaké jsou Vaše vzpomínky na dětství?

Petr Rajchert: To by (v mém věku) bylo na delší povídání 🙂 Jedním slovem: … KRÁSNÉ

Vendula Machů: Dočetla jsem se, že jste studoval elektrotechnickou průmyslovku. Jak se stalo, že jste se rozhodl pro studium na DAMU?

Petr Rajchert: Jsem blbej na matiku, fyziku, chemii a podobné “okultní záležitosti” :-)))

Vendula Machů: Jaká byla Vaše první divadelní role?

Petr Rajchert: Řekl bych, že jsem hrál vítr v nějaké pohádce. Ještě na základce.

Vendula Machů: Jak jste se dostal od herectví a zpívání k moderování? Přemýšlel jste někdy nad tím, že byste se mohl stát spisovatelem? Kde jste bral inspiraci k Vaší prvotině Ruku na srdce, náhody neexistují?

Petr Rajchert: Nikdy jsem ve svém životě nijak zvlášť nepřemýšlel o tom, čím budu a většinou se tím rovnou stal. A užil si to! Se vším dobrým a většinou i zlým. Tomu se pak v knihách říká zkušenost 🙂 No a má kniha vznikla na jejich základě, protože ony podmiňují (myslím) i mou fantazii! – Napsal jsem to dostatečně složitě? 🙂

petr-rajchert-nahledfoto: Petr Rajchert | www.facebook.com

Vendula Machů: Vaší manželkou je herečka a malířka Barbora Srncová. Je manželství dvou herců v něčem specifické?

Petr Rajchert: Možná v tom, že nijak zvlášť nelpíme na tom, že jsme herci. Já o tom dokonce vážně pochybuju!!! 🙂

Vendula Machů: Momentálně Vás můžeme vídávat v cestovatelském magazínu Bedekr. Je něco, co Vás v některé ze zemí překvapilo? Například teď v nejnovějším díle, který jste natáčeli ve Francii?

Petr Rajchert: Na každé zemi, kterou jsem s Bedekrem projel mě překvapilo, jak je každá jinak krásná! Německo – přesné, bohaté, vyspělé s dlouhou i těžkou historií. Rakousko – vyspělé tak nějak i duchovně a nádherné. A ve Francii na člověka sahá historie všeho druhu na každém kroku. Ale všude mají vždycky kus překrásné přírody, kterou si dnes už dost těžce brání!

Tak to byl rozhovor s panem Petrem Rajchertem. Děkujeme!

Napsat komentář