Prázdniny s Inexem

Dne 28. února navštívili Obchodní akademii Tomáše Bati ve Zlíně členové sdružení dobrovolných aktivit, aby seznámili studenty Obchodní akademie, ale také studenty Gymnázia a Jazykové školy Zlín a veřejnost s aktivitami, které sdružení Inex nabízí. Celou přednáškou nás provázeli Lucka a Michal, kteří jsou několik let účastníky různých workcampů.

workcamp-inex-2017
foto: www.inexsda.cz

Co to vůbec workcampy jsou? Jsou to dobrovolnické práce na území České republiky nebo libovolného státu, kde jsou studenti součástí mezinárodní skupiny. Studenti se jich zúčastňují hlavně o letních prázdninách, kdy mají volno, lidé, kteří pracují jezdí na dobrovolnické práce i v zimě. Dobrovolnické práce jsou různorodé: jedná se například o sázení stromů, úklid města a jiné aktivity. Například Michal nám přednášel o jeho návštěvě Japonska a jeho dobrovolnických pracích. Workcampy jsou pro všechny, kteří rádi cestují a pomáhají lidem. Velkou výhodou je, že si zde vylepšíte angličtinu, která je v dnešní době důležitá. Skvělé na workcampech je, že berou každého zájemce, takže je to i pro lidi s malými znalostmi anglického jazyka. Nejen, že si zlepšíte anglický jazyk, ale seznámíte se i s lidmi z různých koutů světa! Každý dobrovolník je součástí mezinárodního týmu, ve kterém je zhruba šest lidí a každý člověk je z jiného státu. Máte proto možnost se seznámit s jejich kulturou, zvyky atd. Pokud by si rád začal s dobrovolnickou činností, ale bojíš se cestovat, Inex nabízí dobrovolnické práce i v České republice.

foto: www.inexsda.cz

Pokud Vás tenhle článek zaujal a máte zájem o dobrovolnické práce, můžete navštívit webové stránky Inexu, (www.inexsda.cz) kde se dozvíte mnohem více informací o projektech.