Multimediální den 2018

Dne 9. listopadu 2018 se mladší a noví členové školní televize TGM  sešli ráno ve Zlíně na autobusovém nádraží a vyrazili spolu autobusem směr Brno. Po cestě plné seznamování se mezi sekundou a primou jsme dorazili na místo, a po několika tramvajových přestupech jsme už stáli před Masarykovou univerzitou a mířili dovnitř na slavností zahájeni akce Multimediální den 2018. Po tom, co nás všechny přivítali jsme sledovali předání cen Arnošta Heinricha za nejlepší žurnalistickou bakalářskou práci a už jsme si mířili trochu prohlédnout fakultu sociálních studií, která byla už po několikáté místem konání téhle akce. 
Od 10 hodin už jsme se usadili v jedné s učeben a poslouchali výklad dramaturga a moderátora Petra Kopeckého, který nám vyprávěl o tom, jak se dělají zprávičky. Potom jsme si sami vyzkoušeli jaké to je- společně s dalšími školními televizemi jsme museli vymyslet text o multimediálním dnu 2018, nafotili jsme nějaké fotky jak to tady vypadá a večer na Déčku jste mohli vidět naši reportáž.
Po tomto workshopu už nás čekala jenom prohlídka menšího mediálního jarmarku- např. jsme si vyzkoušeli, jak se natáčí s kamerou české televize, nebo jsme si zahráli kvíz o Českém rozhlase a už jsme mířili na to slavnostní předání cen za nejlepší školní časopis v elektronické podobě. nakonec jsem hrdě obsadili 4. místo a už jsme spěchali na autobus.
Den jsme si všichni užili, takže děkujeme panu učiteli Mlčákovi, že máme takovéto možnosti 🙂
Žaneta Krakovská, O2.A