Internetová seznamka aneb Badoo prostě frčí!

Pohodlné, nenáročné a praktické. Tak bychom mohli ve zkratce popsat internetovou seznamku. Jste si ale opravdu jisti, že internetová seznamka je ta pravá volba? Žijeme v rychlé době. Všichni se za něčím stále „honí“, pořádně si nenajdou čas a neodpočinou si. A když k takovému životu přibude fakt, že vám schází vaše drahá druhá polovička, místo randění někde venku si vyberete možnost seznamky.

seznamka-01Ze začátku jsem si říkala, že by nebylo nejvhodnější, abych zrovna já – mladá a seznamkou nepolíbená – napsala úvahu na toto téma. Nakonec jsem čistě ze zvědavosti vytvořila dotazník, který se skládal ze šesti otázek, a odpovědi mě natolik překvapily, že jsem se nakonec rozhodla o tom napsat.
Malý dotazník jsem se pokusila rozeslat všem, kteří přesáhli dvaceti let. Přece jen jsem chtěla, aby odpovědi nebyly od nějakých „puberťáků“, kteří tam něco jen naklikají a sami s tím nemají žádnou zkušenost. Třicet jedna lidí bylo ochotno mi na něj odpovědět, za což jim velice děkuju. Ale pojďme už k výsledkům celé této „akce“!

Jako první otázku jsem dotazujícím položila, zda-li vůbec s nějakou internetovou seznamkou mají zkušenosti. Až nepřekvapivě na tuto otázku ze 31 dotazujících 25 odpovědělo kladně. Není se čemu divit, protože jak jsem již uváděla na začátku, lidé v tomto vidí velikou pohodlnost. Raději stráví několik hodin u svého počítače či telefonu, než aby zašli někam do baru.

seznamka-02Z dotazníku taktéž vyplynulo, že u dotazujících je nejoblíbenější seznamka Badoo a hned v závěsu za ní to je e-Dearling. S tímto souvisí i fakt, že 22 dotazujících odpovědělo, že veškeré údaje o své osobě na těchto stránkách uvádí pravdivě. Tohle byla ta otázka, u které jsem koukala pomalu jak „tele na nová vrata“, protože mi určitě dáte všichni za pravdu, že popis „Mladý, úspěšný podnikatel se svalnatou postavou…“ zní prostě líp.

Poslední otázkou jsem se zeptala, zdali by dotazující doporučili založit si profil na nějaké internetové seznamce svým známým. Třináct těchto lidí by seznamku svým kamarádům doporučili, ten zbytek by nedoporučil nebo nevěděl.

I když jsem z jedné otázky zjistila, že čtrnáct osob našli na seznamce svou „osudovou lásku“, nemyslím si, že je to ten nejlepší způsob seznamování. Existuje spousta nástrah v této činnosti a risk, že se jedná o někoho jiného, než se na svém profilu představuje, je veliký.

Přesto všem, kteří své štěstí hledají na seznamce, přeji hodně štěstí. Zároveň chci ještě jednou poděkovat všem, kteří si našli chvilku k vyplnění dotazníku. Je lepší psát o něčem, když máte po ruce zkušenosti jiných.