Exkurse v Českém rozhlase Brno

Na exkurzi ve studiu Českého rozhlasu Brno

Dne 29. 1. 2018 ráno se členové školní televize TGM za doprovodu pana učitele Mlčáka sešli na zlínském autobusovém nádraží, aby se společně vydali na výlet do Brna. Po cestě autobusem, kde jsme si užili filmy nebo seriály, jsme dorazili na místo.

V budově Českého rozhlasu Brno jsme měli domluvenou exkurzi jako výhru v soutěži středoškolských časopisů v elektronické podobě, kde jsme se umístili na prvním místě. Poté, co nás přivítal náš průvodce, jsme se šli podívat na studia a fonotéku, kde se nacházely záznamy známých zpěváků a herců až z 50. let minulého století.

V naprosté tichosti jsme se podívali i do studia živého vysílání zpráv, a dokonce jste nás mohli slyšet i v pořadu Srdcovky Zdeňka Junáka. Také jsme se dozvěděli  něco o historii budovy, kde se nachází rozhlas, třeba to, že to byla dříve banka. Nakonec jsme ještě šli do volného studia, kde si každý z nás nahrál vlastní zprávy, a na rozloučenou nám náš průvodce pustil ty největší chyby, které moderátoři řekli ve vysílání.

Po prohlídce jsme zamířili na oběd a hned nás napadlo navštívit krásnou Katedrálu svatého Petra a Pavla. Vystoupali jsme až na vrchol a podívali jsme se na ten nádherný výhled a zrovna, když jsme přišli, začaly zvonit obrovské kostelní zvony. Ještě předtím, než jsme sešli těch 137 schodů, jsme se podívali na malou výstavu s názvem

Klenotnice katedrály. Potom jsme se ještě prošli Denisovými sady, kde jsme zapózovali na společnou fotku.

Cestou zpátky jsme si užívali pohodovou cestu a zpracovávali skvělé zážitky. Během výletu jsme také přemýšleli o dalším zajímavém natáčení – máte se na co těšit 😉

Žaneta Krakovská, O1.A